Ustawienia prywatności

Wybierz pozycję (Ustawienia) > [Zarządzanie kontami] > [Ustawienia prywatności].

Niektóre ustawienia są dostępne tylko w przypadku kont osób dorosłych.

Gry

Aktywności

Służy do ustawiania, które aktywności są widoczne dla innych, a także wyboru grupy graczy, którzy mogą je przeglądać.

Trofea

Służy do określania graczy, którzy mogą wyświetlać Twoje trofea.

Ukryte gry

Służy do wyboru gier, które mają być ukryte. Po ukryciu gry informacje o niej nie będą widoczne w Twoich aktywnościach, profilu ani na liście trofeów.
Za pomocą opcji [Teraz uruchomione] inni gracze mogą jednak zobaczyć, w co grasz. Aby inni gracze nie mogli zobaczyć, w co grasz, na ekranie profilu wybierz pozycję [Ustaw status online] > [Niewidoczny].

Gry

Służy do określania graczy, którzy mogą przeglądać Twoją listę gier. Na liście gier wyświetlają się gry i aplikacje, które posiadasz.

Społecznościowe

Wiadomości

Służy do wyboru osób, które mogą wysyłać Ci wiadomości tekstowe i głosowe lub zaproszenia na imprezy.

Prośby o dodanie do znajomych

Służy do wyboru osób, które mogą wysłać Ci prośbę o dodanie do znajomych.

Obserwujący

Służy do wyboru osób, które mogą Cię obserwować.

Tagi

Służy do oznaczania tagami graczy, z którymi grał użytkownik, podczas przesyłania zrzutów ekranu lub klipów wideo. Możesz wybrać graczy, którzy będą mogli oznaczać Cię tagiem.

Zaproszenia do zespołu

Służy do wyboru osób, które mogą wysyłać Ci zaproszenia do zespołu. Gdy odbierzesz zaproszenie i zostaniesz członkiem zespołu, możesz dołączyć do turniejów zespołowych.

Prośby o oglądanie

Wybierz, kto może wysłać Ci prośby o dodanie do znajomych. Więcej informacji o prośbach o oglądanie można znaleźć w rozdziale „Wysyłanie próśb o możliwość obejrzenia rozgrywki”.

Profil publiczny

Wyszukiwanie

Wybierz, kto może wyświetlać Twoje prawdziwe nazwisko i zdjęcie profilowe w wynikach wyszukiwania.

Prawdziwe nazwiska na liście znajomych

Pozwala ustawić, kto może wyświetlać Twoje prawdziwe nazwisko i zdjęcie profilowe na liście znajomych Twoich bliskich znajomych (tych, którzy przyjęli prośbę o podanie prawdziwego imienia i nazwiska). Dzięki temu łatwiej będzie Cię wyszukać.

Prawdziwe nazwiska w grach

Wybierz, kto może wyświetlać Twoje prawdziwe nazwisko i zdjęcie profilowe w czasie gry. Zrzuty ekranu i klipy wideo zapisywane przez bliskich znajomych mogą zawierać Twoje prawdziwe nazwisko i zdjęcie profilowe.

Znajomi

Pozwala określić, kto może wyświetlać listę Twoich znajomych.

Listy obserwowania

Służy do określania graczy, którzy mogą przeglądać Twoje listy obserwowania. Listy obserwowania zawierają osoby, które obserwujesz, i osoby obserwujące Ciebie.

Dostępność poza konsolą

Służy do wyboru, czy stan ma być wyświetlany jako (Na urządzeniu mobilnym). Stan (Na urządzeniu mobilnym) jest wyświetlany, gdy korzystasz z aplikacji, takiej jak (PlayStation®App), na urządzeniu innym niż system PS4™. Informuje on inne osoby o możliwości wymiany z Tobą wiadomości.

Gracze, których możesz znać

Wybierz, kto może wyświetlać Twoje prawdziwe nazwisko i zdjęcie profilowe na liście Graczy, których możesz znać. Ułatwi to innym graczom wyszukiwanie Ciebie. Po włączeniu tej funkcji Twoja nazwa użytkownika wyświetli się na listach znajomych innych graczy jako gracz, którego mogą znać.