Friends > PLAYSTATION®Network accounts > Creating an account (signing up)

Bir hesap oluşturma (kaydolma)

Bu özelliği kullanabilmeniz için, sisteminizde her zaman sistem yazılımının en son sürümü kurulmuş olmalıdır.


Bir PLAYSTATION®Network hesabı oluşturduktan sonra, (Friends) kategorisi altında sesli / görüntülü sohbet yapabilir veya çeşitli PLAYSTATION®Network çevrimiçi servislerini kullanabilirsiniz. Ana menüdeki (Friends) kategorisi altında (Sign Up for PLAYSTATION®Network) öğesini seçin ve ekrandaki talimatları uygulayarak bir hesap oluşturun.

Hesap oluşturmak için gerekli olan başlıca öğeler
Kişisel bilgiler Kayıtlı kullanıcının adını / adresini / doğum yılını, ayını, gününü girin.
Master account / sub account (Ana Hesap / alt hesap) İki tip PLAYSTATION®Network hesabı bulunur: ana hesap ve alt hesap.

Master account (Ana hesap):
PLAYSTATION®Network kullanımı için gerekli olan standart hesap. Ana hesap, belirli bir yaşın üzerindeki kayıtlı kullanıcılar tarafından oluşturulabilir. Ana hesap sahipleri, bağlı alt hesapların aylık harcama limitleri veya sesli / görüntülü sohbet sınırlamaları gibi ayarları yapabilirler.

Sub account (Alt hesaplar):
Yaşı küçük olanlar dahil, herkes tarafından kullanılabilen hesaplardır. Alt hesaplar bağlı oldukları ana hesap sahibi kullanıcılar tarafından izlenebilir. Alt hesap sahipleri, ürün ve servislere ödeme yapmak için kendilerine ait bir cüzdan oluşturamazlar ancak bağlı oldukları ana hesap sahibinin oluşturduğu cüzdanı kullanabilirler. Bağlı olduğu bir ana hesap yoksa bir alt hesap oluşturulamaz.

Ana hesap ve alt hesap için uygunluk koşulları, ikamet edilen ülkeye veya bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Daha ayrıntılı bilgi için, bölgenize ait SCE Web sitesini ziyaret edin.
Sign-In ID (Email Address) (Oturum Açma kimliği (E-posta Adresi)) PLAYSTATION®Network sistemine giriş yaparken kullanmak üzere bir kimlik kaydedin. Örneğin, (PLAYSTATION®Store) bölümünden ürün satın aldığınızda gönderilecek onay mesajlarını almak için kullanılabilecek bir geçerli e-posta adresi girin.
Security Question (Güvenlik Sorusu) Şifrenizi unuttuğunuzda şifrenizi sıfırlamak için bir güvenlik sorusu seçin.
Password (Şifre)

Aşağıda kurallara göre bir şifre oluşturun:

  • En az altı harf veya rakam kullanın.
  • Harfler ve rakamlardan oluşan bir kombinasyon oluşturun.
  • Aynı karakteri arka arkaya en fazla iki kez kullanın.
  • Oturum açma kimliğinizden farklı bir kod kullanın.
Online ID (Çevrimiçi Kimlik) PLAYSTATION®Network sisteminde herkesin göreceği bir ad kaydedin. Çevrimiçi kimlik 3-16 karakter arası olabilir ve harfler ve rakamlar kullanılabilir. Kimlik, kişilerin PLAYSTATION®Network sisteminde ayırt edilebilmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Kimliğinizi oluşturduktan sonra bir daha değiştiremezsiniz.
Profile (Profil) Profil, PLAYSTATION®Network sisteminde görüntülenir. Seçtiğini resminiz (icon) ile birlikte görüntülenecek yorumlar ve konuşabildiğiniz diller gibi bilgileri profilinize ekleyebilirsiniz.
Wallet (Cüzdan) PLAYSTATION®Network üzerindeki (PLAYSTATION®Store) gibi servislerden yaptığınız satın alma işlemlerinde kullanılan ödeme bilgilerini kaydedin.
Simge Kendiniz için, (Friends) kategorisi altında herkesin görebileceği bir resim (simge) kaydedin.

İpuçları

  • Ana hesap sahipleri, 12 yaş ve altındakiler için bir alt hesap oluşturabilir. Hesap oluşturma sürecinde, ana hesap sahibinin oturum açma kimliğine bağlı e-posta adresine bir e-posta gönderilir. Bu e-postada belirtilen talimatları uygulayarak PC üzerinde kayıt işlemini tamamlayın.
  • Oturum açma kimliğiniz (e-posta adresi) ve şifreniz başkalarının görebileceği şekilde değildir. Bu bilgiyi başkalarıyla paylaşmamaya özen gösterin.
  • Kullanıcı başına sadece bir hesap oluşturabilirsiniz. Ek hesaplar oluşturmak için, (Users) kategorisine gidin ve ek Kullanıcılar oluşturun.
  • Kullanıcılarla ilgili kişisel bilgilerin yönetimi hakkında daha ayrıntılı bilgi için, bölgenize ait SCE Web sitesini ziyaret edin.
  • PLAYSTATION®Network sistemine erişim için geniş bant İnternet servisi gerekmektedir. Çevirmeli bağlantıların desteklenmediğine dikkat edin.

PLAYSTATION®Network hesabını bir Kullanıcıyla ilişkilendirme

Ana hesap sahibi bir alt hesap oluşturduğunda, yeni oluşturulan hesap PS3™ sistemindeki bir Kullanıcıyla ilişkilendirilmedilir. Alt hesabı kullanacak Kullanıcı olarak oturum açın ve ardından (Friends) kategorisi altındaki (Sign Up for PLAYSTATION®Network) öğesini seçin. Görüntülenen ekranda [No, I will use an existing account] öğesini seçin. Ekran üzerindeki talimatları uygulayarak bu işlemi gerçekleştirin.

Friends > PLAYSTATION®Network accounts > Creating an account (signing up)