Ayarlar > Ses Ayarları > Ses Çıkışı Ayarları

Ses Çıkışı Ayarları

Sistemin ses çıkış ayarlarını yapar. Bu ayarlar temel olarak sistem, ev eğlence sistemleri için AV amplifikatörleri (alıcıları) gibi dijital ses çıkışını destekleyen ses aygıtlarına bağlandığında kullanılır.

1.

Ses aygıtınızın desteklediği formatları onaylayın.
Ayarlar desteklenen formatlara göre değişir. Ayrıntılar için, ses aygıtıyla verilen yönergelere bakın.

2.

(Ayarlar) > (Ses Ayarları) öğesini seçin.

3.

[Ses Çıkışı Ayarları] öğesini seçin.

4.

Ses aygıtında giriş bağlantı noktasını seçin. Kanal numaraları ve desteklenen ses formatları kullanılmakta olan bağlantı noktasına göre değişir.

TV veya AV amplifikatöründeki (alıcı) giriş bağlantı noktaları PS3™ sistemi çıkış bağlantı noktaları Çıkış için kullanılabilen kanallar
2 Kanal. 5,1 Kanal. 7,1 Kanal.
HDMI HDMI OUT bağlantı noktası
Optik Dijital DIGITAL OUT (OPTICAL) bağlantı noktası -
Ses Girişi Bağlantı Noktası / SCART / AV MULTI AV MULTI OUT bağlantı noktası - -

5.

Ses çıkış formatlarını seçin.
Kullanılmakta olan ses aygıtının desteklediği tüm çıkış formatlarını seçin. Adım 4'te [Ses Girişi Konektörü / SCART / AV MULTI] seçilirse, ses çıkış formatlarını seçme ekranı görüntülenmez. [HDMI] seçilirse, ses çıkış formatının otomatik olarak seçilmesini de ayarlayabilirsiniz. (Bu durumda, HDMI aygıtı açılmalıdır.)

6.

Ayarlarınızı kontrol edin.
Önceki ekrana geri dönebilir ve düğmesine basarak ayarları gözden geçirebilirsiniz.

7.

Ayarlarınızı kaydedin.
Ses çıkış ayarları sisteme kaydedilir.

İpuçları

  • [Doğrusal PCM 2 Kan.] ses, varsayılan olarak tüm çıkış bağlantı noktalarından çıkarılmaya ayarlanabilir. Ses çıkış ayarlarını değiştirirseniz, ses yalnızca ayarlanan bağlantı noktalarından çıkarılabilir.
  • Ses çıkış ayarlarını değiştirirseniz, sistem artık çoklu çıkış bağlantı noktalarından aynı anda çıkış yapamaz. Örneğin, sisteminiz bir TV'ye bir HDMI kablosu ve bir ses aygıtına dijital optik kablo yoluyla bağlanırsa ve [Ses Çıkışı Ayarları] altında [Optik Dijital] öğesine geçerseniz ses artık TV'den çıkmaz. Sesi TV'den çıkarmak için, ayarı [HDMI] değerine getirin veya (Ayarlar) > (Ses Ayarları) > [Çoklu Ses Çıkışı] öğesini seçin ve seçeneği [Açık] olarak ayarlayın.
  • Adım 5'te [Doğrusal PCM 2 Kan. 88.2 kHz] veya [Doğrusal PCM 2 Kan. 176.4 kHz] öğesini seçerseniz, ses kesik kesik olabilir veya bazı ses aygıtlarından çıkarılamayabilir.
  • Bir HDMI kablosu kullanırken, yalnızca [Doğrusal PCM 2 Kan.] sesi PlayStation®2 ve PlayStation® formatındaki yazılımdan çıkarılır. Dolby Digital veya DTS® sesini çıkarmak için, PS3™ sistemini ve ses aygıtını bir dijital optik kablo kullanarak bağlamanız ve [Ses Çıkışı Ayarları] altında [Optik Dijital] öğesine geçmeniz gerekir.
  • HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) standardıyla uyumlu olmayan bir aygıt bir HDMI kablosu kullanılarak sisteme bağlanırsa video ve/veya ses sistemden çıkarılamaz.
  • Ses çıkış formatı olarak Dolby TrueHD seçilirse, Blu-ray 3D™ içeriği oynatılırken ses Dolby Digital olarak çıkarılır.

Uyarılar

  • Bazı PlayStation®2 veya PlayStation® formatındaki yazılım başlıkları PS3™ sisteminde PlayStation®2 veya PlayStation® sistemlerinde çalıştıklarından farklı çalışabilir veya PS3™ sisteminde düzgün çalışmayabilir.
  • PlayStation®2 formatındaki diskler bazı PS3™ sistemlerinde oynatılamayabilir. Ayrıntılar için, [Oynatılabilir Disk Türleri] konusuna bakın, bölgeniz için olan SIE Web sitesini ziyaret edin veya PS3™ sisteminizle verilen belgeleri inceleyin.

Ayarlar > Ses Ayarları > Ses Çıkışı Ayarları