Gizlilik Ayarları

(Ayarlar) > [Hesap Yönetimi] > [Gizlilik Ayarları] öğelerini seçin.

Bazı ayarlar sadece yetişkin hesapları tarafından kullanılabilir.

Oyunlar

Etkinlikler

Etkinliklerinizin hangilerinin diğerleri tarafından görüntülenebilir olduğunu ve bunları görüntüleyebilecek oyuncu kulübünü seçin.

Kupalar

Kupalarınızı görüntüleyebilecek oyuncuları seçin.

Gizli Oyunlar

Gizleyeceğiniz oyunları seçin. Bir oyun gizlendiği zaman, oyun ile ilgili bilgiler etkinliklerinizde, profilinizde veya kupa listenizde görünmez.
Ancak diğer oyuncular hangi oyunları oynuyor olduğunuzu [Şu An Oynayanlar] öğesinde görmeye devam eder. Diğer kişilerin hangi oyunu oynadığınızı görmesini engellemek için profil ekranınızda [Çevrimiçi Durumu Ayarla] > [Çevrimdışı Görün] öğelerini seçin.

Oyunlar

Oyun listenizi kimlerin görüntüleyebileceğini seçin. Aldığınız oyunlar ve uygulamalar oyun listenizde görüntülenir.

Sosyal

Mesajlar

Size kimin metin mesajı, sesli mesaj veya grup daveti gönderebileceğini seçin.

Arkadaşlık İstekleri

Kimlerin size arkadaşlık isteği gönderebileceğini belirleyin.

Takipçiler

Sizi kimin takip edebileceğini seçin.

Etiketler

Ekran görüntüleri veya video klipler yüklenirken birlikte oynadığınız oyuncuları etiketleyin. Kimin sizi etiketleyebileceğinizi seçebilirsiniz.

Takım Davetleri

Size kimlerin takım davetleri gönderebileceğini seçin. Davet alıp takım üyesi olunca, takım turnuvalarına katılabilirsiniz.

İzleme İstekleri

Kimlerin size arkadaşlık isteği gönderebileceğini belirleyin. İzleme istekleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bkz. "Oyun deneyimi izleme istekleri gönderme".

Herkese Açık Profil

Aramalar

Arama sonuçlarında gerçek isminizi ve profil resminizi kimlerin görüntüleyebileceğini belirleyin.

Arkadaş Listelerinde Gerçek İsim

Yakın arkadaşlarınızın arkadaşlar listesinde (gerçek isim talebinizi kabul edenler) gerçek adınızı ve profil resminizi kimlerin görüntüleyebileceğini seçin. Bu, diğerlerinin sizi bulmasını kolaylaştıracaktır.

Oyunlarda Gerçek İsim

Oyunlar sırasında gerçek isminizi ve profil resminizi kimin görüntüleyebileceğini belirleyin. Yakın arkadaşlarınızın kaydetmiş olabileceği ekran görüntüleri ya da video klipler gerçek isminizi ve profil resminizi içerebilir.

Arkadaşlar

Arkadaş listenizi görüntüleyebilecek kişileri seçin.

Takip Listeleri

Takip listelerinizde kimi görüntüleyebileceğinizi seçin. Takip ettiğiniz kişiler ve sizi takip eden kişiler takip listelerinizde görüntülenir.

Konsoldan Uzaktayken Müsaitlik

Durum bilginizin (Mobile) olarak görünmesini isteyip istemediğinizi seçin. (PlayStation®App) gibi bir uygulamayı PS4™ sistemi dışında bir cihazda kullanırken (Mobile) simgesi görünür. Diğer kişilere mesajlaşma için uygun olduğunuzu ifade eder.

Tanıyabileceğiniz Oyuncular

Kimlerin gerçek isminizi ve profil resminizi görüntüleyebileceğini Tanıyabileceğiniz Oyuncularda seçin. Diğer oyuncular tarafından daha kolay bulunmanızı sağlayın. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, isminiz diğer oyuncuların arkadaş listesinde tanıyor olabilecekleri bir oyuncu olarak görünür.