PS4 Sistem Sınırlamaları

PS4™ sisteminizi çocuklar kullanacaksa, ebeveyn veya vasi kullanımı gerektiği gibi kısıtlayabilir. PS4™ sistemi özelliklerinin kullanımını kısıtlamak için (Ayarlar) > [Ebeveyn Kontrolleri/Aile Yönetimi] > [PS4 Sistem Sınırlamaları] öğesini seçin.
Özellik kısıtlamalarının ayarlanması veya değiştirilmesi için sistem kısıtlama geçiş kodunu girmeniz gerekir. Varsayılan geçiş kodu "0000" şeklindedir. Başkalarının özellik kısıtlamalarını ayarlamalarını ve değiştirmelerini önlemek için geçiş kodunu değiştirin.

Bu ayar PS4™ sisteminizdeki tüm kullanıcılar için geçerlidir.

Yeni Kullanıcı Oluşturma ve Konuk Oturumu

Yalnızca mevcut kullanıcıların PS4™ sisteminde oturum açmasına izin verin. Bu ayarı, çocuklarınızın izniniz olmadan sınırsız kullanıcı hesapları oluşturmalarını ve kullanmalarını engellemek için kullanın.

Web Filtresi

İnternet Tarayıcısı kullanıldığında sitelerin tipini ve güvenliğini doğrulayan ve tehlikeli veya zararlı sitelerin görüntülenmesini otomatik olarak önleyen bir web filtreleme hizmetinden yararlanın.

Hizmetlerin kullanımı ücrete tabi olabilir.

Varsayılan Ebeveyn Kontrolleri

PlayStation™Network'e giriş yapmamış yeni kullanıcılar ve konuklar için varsayılan ebeveyn kontrol ayarlarını değiştirin.

Kullanıcılar için ebeveyn kontrol ayarlarını daha sonra değiştirebilirsiniz. Ayrıntılar için bkz. "Aile Yönetimi".

PS4 Sistem Sınırlamalarını Geçici Olarak Devre Dışı Bırak

Ebeveyn kontrolü kısıtlamalarını değiştirmek için PlayStation™Network'e bağlanamıyorsanız, sistem kısıtlama geçiş kodunuzu girerek çeşitli kısıtlamaları geçici olarak kaldırabilirsiniz. Kısıtlamalar, onay işaretini kaldırdığınızda, sisteminizi kapattığınızda veya sistemi dinlenme moduna aldığınızda geri yüklenir.

Sistem Sınırlama Geçiş Kodunu Değiştir

Yeni geçiş kodunu iki kez girmeniz gerekir.

Geçiş kodunuzu unutursanız, PS4™ sistemini sıfırlamanız gerekir. Geçiş kodunuza dikkat edin. Kodu unutmayın ve başkalarının eline geçmediğinden emin olun.