Ayarlar > Sistem Güncelleme

Sistem Güncelleme

Yazılım güncellemeleri geçerli işletim sisteminizi değiştirebilecek güvenlik yamalarını, yeni veya gözden geçirilmiş ayarları, özellikleri ve diğer öğeleri içerebilir. Sisteminizi her zaman için sistem yazılımının en yeni sürümünü kullanacak şekilde korumanız önerilir.

Aşağıda listelendiği şekilde güncellemenin iki yolu vardır:

Uyarılar

  • Güncelleme sırasında sistemi kapatmayın veya ortamı çıkarmayın. Tamamlanmadan önce güncelleme iptal edilirse, sistem yazılımı zarar görebilir ve sistemin servise veya değiştirilmeye ihtiyacı olabilir.
  • Güncelleme sırasında, sistemin önündeki güç düğmesi ve kablosuz kontrol cihazındaki PS düğmesi etkin değildir.
  • İçeriğe bağlı olarak önce sistem yazılımını güncellemeden oynayamayabilirsiniz.

İnternetten Güncelle

Güncelleme verilerini Internet'ten doğrudan sisteme indirin. En son güncelleme otomatik olarak indirilir.

1.

(Ayarlar) > (Sistem Güncelleme) öğesini seçin.

2.

[İnternetten Güncelle] öğesini seçin.
En son güncelleme verilerini Internet'ten indirin. İşlemi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Depolama Ortamından Güncelle

Disk, Memory Stick™ veya başka ortama kayıtlı güncelleme verilerini kullanın. Güncelleme verilerini bir PC kullanarak bir Web sitesinden indirin. Daha fazla bilgi için bölgenize ait SIE Web sitesini ziyaret edin.

İpuçları

  • Güncelleme verileri bazı oyun disklerinde, satın alınarak kullanılabilen BD video yazılımında ve diğer disk ortamı türlerinde de bulunabilir. Güncelleme verileri içeren bir diski oynatırken, güncelleme işlemi boyunca size yol gösterecek bir ekran görüntülenir. Güncellemeyi gerçekleştirmek için ekrandaki yönergeleri izleyin.
  • Depolama ortamını PS3™ sisteminin bazı modelleriyle kullanmak için uygun bir USB adaptörü (birlikte verilmez) gerekir.

Ayarlar > Sistem Güncelleme