Oturum açma ve oturum kapatma

PS4™ sisteminizde aynı anda en fazla dört kişi oturum açabilir. Birden fazla kullanıcı oturum açtığında ve bir kullanıcı kontrol cihazında PS düğmesine bastığında, söz konusu kullanıcının giriş ekranı görünür.

Oturum açma

PS4™ sisteminizi açtığınızda veya bir kontrol cihazı bağladığınızda bir kullanıcı seçmeniz gerekir. Oturum açmak için, bir kullanıcı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.
Yeni bir kullanıcı oluşturmak ve oturum açmak veya konuk olarak oturum açmak için [Yeni Kullanıcı] öğesini seçin.

 • Kontrol cihazını bağladığınızda ışıklı çubuk kullanıcıya atanan renkte yanacaktır. Kullanıcıya atanan renk, kontrol cihazının bağlandığı sıraya bağlıdır. Bağlanan ilk kullanıcıya mavi, ikinci kullanıcıya kırmızı, üçüncü kullanıcıya yeşil ve dördüncü kullanıcıya pembe renk atanır.
 • PS4™ sisteminiz oturumunuzu otomatik olarak açabilir. Ayrıca oturum açarken girmeniz istenecek bir geçiş kodu da ayarlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "Oturum Ayarları".
 • PS4™ sisteminiz daha önceden kaydedilen yüz bilgilerini kullanarak yüz tanıma ile oturumunuzu otomatik olarak açabilir.
  (Ayarlar) > [Oturum Ayarları] > [Yüz Tanımayı Etkinleştir] için onay kutusunu seçtiğinizde sistem sizi tanımak için kamerayı kullanır ve otomatik olarak oturumunuzu açar.
  Yüz verileri eklenmemiş bir kullanıcı olarak ya da yeni bir kullanıcı olarak oturum açmak istiyorsanız yüz tanıma ekranından çıkın ve ilgili kullanıcıyı seçin.
 • OPTIONS düğmesine basarak ve ardından [Çevrimiçi Durumda Oturum Aç [Çevrimdışı Görün]] öğesini seçerek durumunuz çevrimdışı görünecek şekilde oturum açabilirsiniz. Arkadaşlarınıza ve diğer oyunculara çevrimdışı görüneceksiniz ve etkinlikler ile [Şu An Oynananlar] listesinde görüntülenmeyeceksiniz.

Oturum kapatma

Aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanarak PS4™ sisteminizdeki oturumunuzu kapatın. Oturumu kapatmak için kendi kontrol cihazınızı kullanmanız gerekir.

 • İşlev ekranından (Güç) öğesini ve ardından [PS4 Oturumunu Kapat] öğesini seçin.
 • Hızlı menüden [Güç] > [PS4 Oturumunu Kapat] öğelerini seçin.
 • Sisteminizi kapattığınızda veya dinlenme moduna aldığınızda, tüm kullanıcıların oturumu kapatılır.
 • [Kullanıcı Değiştir] öğesini seçerek bir cihazı oturumu kapatmadan başka bir kullanıcıya atayabilirsiniz.