Sistem Yazılımı Güncellemesi

PS4™ sisteminizi her zaman sistem yazılımının son sürümüne güncelleyin. Güncelleme yaptığınızda ilave özelliklerden, geliştirilmiş kullanım özelliklerinden ve iyileştirilmiş güvenlikten yararlanacaksınız.

Sisteminizin sistem yazılımının en son sürümüne sahip olduğundan emin olmak için (Ayarlar) > [Sistem Yazılımı Güncellemesi] öğesini seçin. Daha yeni bir sürüm için bir güncelleme dosyası varsa otomatik olarak indirilecektir.
İndirme sırasında sisteminizi kullanmaya devam edebilirsiniz. İndirme tamamlandığında ekranın sol üst köşesinde bir açılır bildirim görünür. İşlev alanını görüntülerken (Bildirimler) altında bildirimi seçin ve (İndirilenler) içerisinden ilgili öğeyi seçerek kurulumu gerçekleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Uyarılar

  • Kurulum sırasında PS4™ sistemini kapatmayın. Kurulumun kesilmesi sisteminize zarar verebilir.
  • Güncelleme dosyaları bazı oyun disklerinde de mevcut olabilir. Sistem yazılımının daha yeni sürümünü içeren bir diski oynattığınızda, sizi güncelleme işlemi boyunca yönlendirecek bir ekran görüntülenir. Güncellemeyi gerçekleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
  • Ayrıca sistem yazılımını güncellemek için, USB depolama cihazında kayıtlı güncelleme dosyasını da kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, ülke veya bölgenizin müşteri desteği web sitesini ziyaret edin.