Etkinliğe katılma

1.
İşlev ekranından (Etkinlikler) öğesini seçin.
2.
Katılmak istediğiniz etkinliği seçin.
3.
Etkinlik ayrıntıları ekranından [Gidiyor] öğesini seçin. Etkinlik başladığında
PS4™ sisteminizin başlatılmasını ve etkinliğe otomatik olarak katılmasını istiyorsanız [Başlama Zamanında Otomatik Katıl] onay kutusunu işaretleyin. Başka bir oyuncu tarafından davet edildiğiniz bir etkinliğe katıldığınızda (Grup) otomatik olarak başlatılır ve gruba katılırsınız.
Onay kutusunu işaretlememeniz halinde etkinlik ayrıntıları ekranında [Şimdi Katıl] veya [Şimdi İzle] öğesini seçerek de etkinliğe katılabilirsiniz.
  • Bir etkinlik başladığında PS4™ sisteminizin otomatik olarak başlatılması için sisteminizin dinlenme modunda olması gerekir. Sisteminiz otomatik olarak başlatılsa bile 30 dakika boyunca herhangi bir işlem yapılmazsa dinlenme moduna girecektir.
  • Sisteminiz aynı anda başlayan birden fazla etkinliğe katılmak üzere yapılandırıldığında, otomatik olarak, seçtiğiniz son etkinliğe katılacaktır.
  • Otomatik olarak etkinliklere katılma ile ilgili ayarları değiştirmek için etkinlik ayrıntıları ekranında OPTIONS düğmesine basın ve [Başlama Zamanında Otomatik Katıl] öğesini seçin.
  • Başka bir oyuncu sizi uygun olmadığını düşündüğünüz bir ad ya da tanıma sahip bir etkinliğe davet ederse, etkinliği rapor edebilirsiniz. Ayrıntılar ekranında OPTIONS düğmesine basın, ardından [Raporla] öğesini seçin.

Etkinlik oluşturma

1.
İşlev ekranından (Etkinlikler) öğesini seçin.
2.
[Etkinlik Oluştur] öğesini seçin.
3.
Etkinlik ayrıntılarına girin, ardından [Oluştur] öğesini seçin.
Etkinliğiniz bir oyun oynamayı içeriyorsa, oyunu önceden ayarlayabilirsiniz.
Diğer oyunculara ve kulüp, takım ve Topluluklarınıza etkinlik daveti gönderebilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz etkinlikleri düzenlemek için etkinlik listesinden oluşturduğunuz etkinliği seçin, ardından [Düzenle] öğesini seçin.
  • Etkinlik başladıktan sonra bile bir etkinlik için oyunu değiştirebilirsiniz.