Yedekle ve Geri Yükle

PS4™ sistem depolama alanına kayıtlı olan verileri bir USB depolama cihazına yedekleyebilir veya yedeklenmiş verileri PS4™ sisteminize geri yükleyebilirsiniz. Bu özellik, sabit diski değiştirirken, PS4™ sisteminizi başkasına devrederken ya da değiştirirken kullanışlıdır.
Yedekleme için kullanmak istediğiniz USB depolama cihazını bağlayın ve ardından (Ayarlar) > [Sistem] > [Yedekle ve Geri Yükle] öğelerini seçin.

Uyarılar

 • Verileri yedekleme veya geri yükleme işlemi sırasında PS4™ sisteminizi kapatmayın. Bunu yapmanız durumunda, sistem zarar görebilir.
 • Verileri geri yüklerken, PS4™ sisteminizde kayıtlı olan tüm geçerli ayarlar ve bilgiler silinir. Bu işlem geri yükleme işlemi sırasında iptal edilse bile geri alınamaz. Önemli verileri yanlışlıkla silmediğinizden emin olun. Silinen veriler geri yüklenemez.

PS4 Sistemini Yedekle

PS4™ sistemi depolama alanında kayıtlı verileri bir USB depolama cihazına kopyalamak için bu işlevi kullanın. Yedekleme verileri dosyasının adı, kaydedildiği tarih ve sıra ile otomatik olarak belirlenir. [Açıklama] içine notlar ekleyebilirsiniz.

 • FAT ve exFAT formatlı USB depolama cihazları desteklenmektedir.
 • USB depolama cihazını USB bağlantı noktasına tam olarak yerleştirdiğinizden emin olun. Bazı cihazlar, şekli veya tasarımı nedeniyle uyumlu değildir.
 • Kupalar yedekleme verilerine dahil değildir. Kazandığınız kupaları PlayStation™Network sunucularına kaydetmek için, işlev ekranından (Kupalar) öğesini seçin, OPTIONS düğmesine basın ve ardından [PlayStation Network ile Senkronize Et] öğesini seçin.
 • Tüm kullanıcı verileri yedekleme verilerine dahil edilir.
 • PlayStation™Network'e hiç giriş yapmamış kullanıcılar, kayıtlı verileri sadece verilerin yedeklendiği orijinal PS4™ sistemine geri yükleyebilir. Kayıtlı verileri başka bir PS4™ sistemine geri yüklemek için, verileri yedeklemeden önce PlayStation™Network'e giriş yapmanız gerekir.
 • Kayıtlı veriler her bir kullanıcı için kopyalanabilir. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "Sistem Depolama Alanında Kayıtlı Veriler".

PS4 Sistemini Geri Yükle

Yedekleme verilerini bir USB depolama cihazından formatlanmış bir PS4™ sistemine geri yüklemek için bu işlevi kullanın.

 • Verilerin geri yükleneceği PS4™ sistemindeki sistem yazılımı, verilerin yedeklendiği PS4™ sistemindeki sistem yazılımı ile aynı sürümde olmalıdır. Aksi takdirde geri yüklenecek sistemin en son sistem yazılımına sahip olduğundan emin olun.
 • Kayıtlı verilerinizi başka bir PS4™ sistemine geri yüklediğinizde, PlayStation™Network'e hiç giriş yapmamış aile üyeleri ailenizden çıkarılır. Aile yöneticisi geri yükleme sonrasında silinen aile üyelerini yeniden eklemelidir.
 • PlayStation®4 Pro konsolunuz ile yakalanmış yüksek çözünürlüklü ekran görüntüleri ve video klipler sadece PlayStation®4 Pro konsollarında görüntülenebilir.

Yedekleme Verilerini Sil

Bir USB depolama cihazına kaydedilmiş olan yedekleme verilerini silmek için bu işlevi kullanın.