İnternet Bağlantısını Ayarla

PS4™ sisteminizi İnternete bağlamak için Wi-Fi ya da LAN (Ethernet) kablosu kullanabilirsiniz.
(Ayarlar) > [Ağ] > [İnternet Bağlantısını Ayarla] öğesini seçin ve ardından ağ ayarlarını yapılandırmak için ekrandaki talimatları izleyin.

LAN ağ kablosuyla bağlanma (kablolu bağlantı için)

[LAN Ağ Kablosu Kullan] öğesini seçin. [Kolay] öğesini seçtiğinizde ve ekrandaki talimatları izlediğinizde kurulum otomatik olarak gerçekleştirilir.

Wi-Fi ile bağlanma (kablosuz bağlantı için)

Kullanılabilir Wi-Fi ağları listesini görüntülemek için [Wi-Fi Kullan] öğesini ve ardından [Kolay] öğesini seçin. Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağını seçin ve ardından ayarları yapılandırın.
Bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağı bulunamadıysa [Manuel Olarak Ayarla] öğesini seçin ve ardından ayarları yapılandırın.

  • Bağlantı ayarları ağınızın kurulumuna ve kullandığınız cihazlara göre değişiklik gösterecektir.
  • Ek bilgiler ya da proxy sunucusu veya IP adresi gibi ek ayarlar girmeniz gerekebilir. Bu ayarları yapılandırmak için [Özel] öğesini seçin. İnternet hizmeti sağlayıcınızın bilgilerine ve kullandığınız ağ cihazıyla birlikte verilen talimatlara bakın.
  • WPS, AOSS veya Rakuraku WLAN Start®'ı destekleyen erişim noktası kullanırken, bunları sadece birkaç basit adımda kaydedebilirsiniz. AOSS ve Rakuraku WLAN Start® yalnızca belirli ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir.
  • 5 GHz aralığını destekleyen PS4™ sistemlerinde hangi Wi-Fi frekans bandını kullanacağınızı seçebilirsiniz. Wi-Fi ağı seçim ekranında OPTIONS düğmesine basın.