İnternet Bağlantısını Test Et

İnternet bağlantısı test etmek ve sonuçları görüntülemek için, (Ayarlar) > [Ağ] > [İnternet Bağlantısını Test Et] öğesini seçin.

IP Adresi Al IP adresi atama durumu.
İnternet Bağlantısı İnternet bağlantısı durumu.
PlayStation Network Giriş PlayStation™Network giriş yapma durumunuz.
NAT Tipi PS4™ sisteminiz İnternete nasıl bağlanır
Bu bilgi oyunların iletişim özelliklerinin kullanılması gibi durumlarda diğer PS4™ sistemlerine bağlanmanın kolaylığı ve zorluğu konusunda bir karara varmak için kullanılabilir.
Tip 1: Sistem doğrudan İnternete bağlanır.
Tip 2: Sistem İnternete yönlendiriciyle bağlanır.
Tip 3: Sistem İnternete yönlendiriciyle bağlanır.
Tip 3 bağlantısında, diğer PS4™ sistemleriyle iletişim kurmak mümkün olmayabilir veya PS4™ sisteminizin ağ özellikleri kısıtlanmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "PlayStation™Network'e bağlanamadığınızda".
Bağlantı Hızı (İndirme)* PS4™ sisteminizin İnternetten verileri alabildiği tahmini hız.
Bağlantı Hızı (Yükleme)* PS4™ sisteminizin İnternete verileri gönderebildiği tahmini hız.
*
Bağlantı hızları yalnızca tahmini olarak verilmiştir. Gerçek hızlar, bağlı sunucular ve ağ trafiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Bağlantı başarısız olursa, ayarları görüntülemek için ekrandaki talimatları izleyin. Kullandığınız ağ cihazıyla birlikte sunulan talimatlara ve İnternet hizmeti sağlayıcınızın bilgilerine bakın.

PlayStation™Network'e bağlanamadığınızda

PS4™ sisteminizi bir PlayStation™Network sunucusuna ya da başka bir PS4™ sistemine bağlamak için PlayStation™Network'ü kullanın. PlayStation™Network'ü bir ofiste ya da paylaşılan bir ağın yer aldığı başka bir konumda kullanırken bir güvenlik duvarı veya farklı güvenlik önlemleri PS4™ sisteminizin PlayStation™Network'e bağlanmasını engelleyebilir. Bu durumda, PS4™ sisteminizi bir PlayStation™Network sunucusuna bağlamak için kullanılan aşağıdaki bağlantı noktası numaralarına bakın.

  • TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480
  • UDP: 3478, 3479

Diğer oyuncularla mücadele etmek gibi çevrimiçi etkinlikler için doğrudan diğer PS4™ sistemleriyle bağlantı kurarsınız. Her bağlantı kurduğunuzda farklı bir bağlantı noktası numarası kullanılır.

Yönlendiriciniz veya İnternet hizmeti sağlayıcınız tarafından sunulan güvenlik işlevlerine bağlı olarak iletişim kısıtlanmış olabilir. Kullandığınız ağ cihazıyla birlikte sunulan talimatlara ve İnternet hizmeti sağlayıcınızın bilgilerine bakın.