PS4 Sistem Sınırlamaları

PS4™ sisteminizdeki özelliklerin kullanımını kısıtlayın. (Ayarlar) > [Ebeveyn Kontrolleri/Aile Yönetimi] > [PS4 Sistem Sınırlamaları] öğelerini seçin.

  • Bu ayarlar PS4™ sisteminizdeki tüm kullanıcılar için geçerlidir.
  • Başkalarının ayarları değiştirmesini engellemek için sistem kısıtlama geçiş kodunu değiştirin.

Yeni Kullanıcı Oluşturma ve Konuk Oturumu

Yalnızca mevcut kullanıcıların PS4™ sisteminde oturum açmasına izin verin. Bu ayarı, çocuklarınızın izniniz olmadan kısıtlanmamış kullanıcılar oluşturmalarını ve oturum açmalarını engellemek için kullanın.

Web Filtresi

İnternet Tarayıcısı kullanıldığında sitelerin tipini ve güvenliğini doğrulayan ve tehlikeli veya zararlı sitelerin görüntülenmesini otomatik olarak önleyen bir web filtreleme hizmetinden yararlanın.

Hizmetlerin kullanımı ücrete tabi olabilir.

Varsayılan Ebeveyn Kontrolleri

Varsayılan ebeveyn kontrol ayarlarını değiştirin. Bu ayarlar sistemi PlayStation™Network'e giriş yapmadan kullanan yeni kullanıcılar veya konuklar içindir.

Belirli kullanıcılar için ebeveyn kontrollerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "Kısıtlamalar hakkında".

PS4 Sistem Sınırlamalarını Geçici Olarak Devre Dışı Bırak

PlayStation™Network'e giriş yapmaya gerek kalmadan bütün kullanıcılar için tüm ebeveyn kontrol kısıtlamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için onay kutusunu işaretleyin. Kısıtlamalar, onay işaretini kaldırdığınızda, sisteminizi kapattığınızda veya sistemi dinlenme moduna aldığınızda geri yüklenir.

Sistem Sınırlama Geçiş Kodunu Değiştir

Sistem kısıtlama geçiş kodunuzu değiştirin.

Sistem kısıtlama geçiş kodunuzu unutursanız, PS4™ sistemini sıfırlamanız gerekir. Geçiş kodunuza dikkat edin. Kodu unutmayın ve başkalarının eline geçmediğinden emin olun.