PlayStation®'dan Canlı Yayın'ı Kullanma

Diğer oyuncuların paylaştığı yayınları, video klipleri ve ekran görüntülerini görmek için (PlayStation'dan Canlı Yayın) öğesini kullanın. İçerik alanında (PlayStation'dan Canlı Yayın) öğesini seçin, ardından görüntülemek istediğiniz içeriği seçin.

Ebeveyn kontrolleri tarafından kısıtlanan bir çocuk bu özelliği kullanamayabilir.

PlayStation'dan Canlı ekranı. A etiketli.

A )
Görüntüyü değiştirme
(Arama) Aranacak anahtar kelimeyi girin.
(Popüler) Şu anda diğer oyuncular arasında popüler olan içerikleri görüntüleyin.
(Takip Ediliyor) Takip ettiğiniz oyuncuların paylaştığı içeriği ve çevrimiçi hizmetler kullanarak takip ettiğiniz yayınların içeriklerini görüntüleme.
(Oyunlar) İçerikleri oyuna göre görüntüler. Favori oyunlarınızı listenin en başında görüntülemek için OPTIONS düğmesine basın ve ardından [Pinle] öğesini seçin.
(Yayınlar) / (Video Klipler) / (Ekran Görüntüleri) İçerik türüne göre görüntüler. Çevrimiçi hizmete göre içerik görüntülemek için üçgen düğmesine basın.
Paylaşımlarınız Paylaştığınız içerikleri görüntüleyin.
  • Dile göre filtrelemek için OPTIONS düğmesine basın, ardından [Dil] öğesini seçin.
  • Kullanılabilecek çevrimiçi hizmetler ülke ve bölgeye göre değişiklik gösterir. Ayrıntılı bilgi için ülke veya bölgenizin müşteri desteği web sitesini ziyaret edin.

Ekranda canlı içeriği görüntüleme

Canlı içerik izlerken görüntülenen ekran. A etiketli.

A )
İşlem düğmeleri
Çevrimiçi Hizmet Simgesi Bir çevrimiçi hizmet için uygulamayı başlatın. Sadece bazı hizmetler için simge görünecektir.
(Takip Et) Çevrimiçi hizmetler kullanarak şu anda görüntülediğiniz kanalları veya yayıncıları takip edin. Bu kanalları veya yayıncıları takip ettiğinizde, yayınları (Takip Ediliyor) içerisinde görüntülenir. Takip etmeyi bırakmak için düğmeyi yeniden seçin. Bu düğme yalnızca belirli hizmetlerde görünür.
(Takip Et) PlayStation™Network'te yayın yapan oyuncuları takip edin. Bu oyuncuları takip ettiğinizde içerikleri (Takip Ediliyor) içerisinde görüntülenir. Takip etmeyi bırakmak için düğmeyi yeniden seçin.
(Topluluklar) Yayın yapan oyuncu Topluluklarına erişin. Yalnızca bazı yayınlara izin veriliyor olabilir.
(İletişim Kur) Öğeleri kullanarak ve tuzaklar kurarak oyuna dâhil olun. Bu düğme, bu işlevi destekleyen ve canlı izlediğiniz oyunlar için görüntülenir.
Oturuma Katıl O anda görüntülediğiniz oyuna katılın. Bu düğme canlı izlediğiniz oturuma katılabildiğinizde görüntülenir.
Bu Oyunu Başlat Oyunu başlatın.
PlayStation Store'a Git O anda görüntülediğiniz oyun hakkında PlayStation™Store'daki bilgileri onaylayabilirsiniz.
Yorum Gir/Gönder Çevrimiçi hizmete bir yorum gönderin. Canlı içerik izlerken çevrimiçi hizmette oturum açtığınızda görüntülenir.
İzleyici yorumları yalnızca canlı yayın görüntülenirken gösterilir.
  • Kullanılabilir seçenekler değişiklik gösterecektir.
  • Yorumları girmek gibi özellikleri kullanmak için çevrimiçi hizmete ait bir hesabınız olması gerekir. Bir çevrimiçi hizmete ilk kez bağlandığınızda, o çevrimiçi hizmete yönelik hesap bilgilerini girmelisiniz. Çevrimiçi hizmet hesabınız yoksa çevrimiçi hizmetin web sitesini ziyaret ederek bir hesap oluşturun. Ayrıca, bir içeriği görüntülerken OPTIONS düğmesine basarak da bir çevrimiçi hizmet hesabı oluşturabilir veya yükseltebilirsiniz.
  • Çevrimiçi hizmetlere bağlantıyı kesmek için (Ayarlar) > [Paylaşım ve Yayınlar] > [Diğer Hizmetlerle İlişkilendir] ayarını değiştirin.
  • İçerik paylaşan bir oyuncunun profilini görüntülemek veya uygunsuz içerikleri rapor etmek için içerik görüntüleme ekranında OPTIONS düğmesine basın.
  • Yayınlar başlamazsa veya yorumlar görüntülenmezse yönlendiricinizde ya da güvenlik duvarınızda şu bağlantı noktası numaralarının etkinleştirildiğinden emin olun. Bağlantı noktası numaralarınızı onaylama ve ayarları yapılandırma hakkında bilgi almak için kullandığınız ağ cihazıyla birlikte verilen talimatlara ve İnternet hizmeti sağlayıcınızın bilgilerine bakın.
    • TCP: 1935, 2805–2899, 6667