Używanie oprogramowania w formacie PlayStation®2

Ze sklepu PlayStation™Store można pobrać oprogramowanie w formacie PlayStation®2 dla systemów PS4™ i używać go w systemie PS4™.
Więcej informacji o pobieraniu i podstawach rozgrywki można znaleźć w rozdziałach „Granie w pobrane gry”.

Przypisanie kontrolerów

Po rozpoczęciu gry kontroler wykorzystany do uruchomienia gry jest przypisywany do gracza. Pasek świetlny zaświeci się na niebiesko. Pasek świetlny drugiego kontrolera zaświeci się na czerwono.

  • Aby przełączyć kontrolery, z menu podręcznego wybierz pozycje [Zasilanie] > [Przełącz użytkownika].
  • System PS4™ obsługuje jedynie dwóch graczy w przypadku programowania w formacie PlayStation®2, nawet jeśli oryginalna gra zezwalała na większą liczbę graczy.

Przypisanie przycisków

Skorzystaj z panelu dotykowego kontrolera, aby emulować działanie przycisków SELECT oraz START wykorzystywanych w grach przeznaczonych dla systemu PlayStation®2.

Przycisk SELECT Kliknij lewą stronę przycisku panelu dotykowego.
Przycisk START Kliknij prawą stronę przycisku panelu dotykowego.

Zamień dyski

W przypadku gier oryginalnie zapisanych na wielu dyskach konieczne może być zmienianie wirtualnych dysków z oprogramowaniem w formacie PlayStation®2. Jeśli zostanie wyświetlony monit o zmianę dysków, z menu podręcznego wybierz pozycję [Zamień dyski].

Wyświetlanie instrukcji oprogramowania

System PS Vita może się łączyć z systemem PS4™, umożliwiając korzystanie z funkcji drugiego ekranu. Funkcja drugiego ekranu jest także dostępna na smartfonie lub tablecie po zainstalowaniu aplikacji (PS4 Second Screen). Za pomocą funkcji drugiego ekranu można wyświetlać instrukcję gry.
Więcej informacji na temat tego, jak nawiązać połączenie z urządzeniem można znaleźć w podręczniku użytkownika systemu PS Vita lub w instrukcjach dołączonych do tabletu lub smartfona.