PlayStation®2 formatında yazılımları oynama

PlayStation™Store'da, PS4™ sisteminiz için PlayStation®2 formatındaki yazılımı indirip PS4™ sisteminizde oynayabilirsiniz.
İndirme hakkında ayrıntılı bilgi ve temel oyun bilgileri için bkz. "İndirilmiş oyunu oynama".

Kontrol cihazı atamaları

Bir oyunu başlattığınızda, oyunu başlatmak için kullanılan kontrol cihazı oyuncuya atanır. Işıklı çubuk mavi renkte yanar. İkinci bir oyuncu varsa, kırmızı renkte yanar.

  • Kontrol cihazları arasında geçiş yapmak için, hızlı menüde [Güç] > [Kullanıcı Değiştir] öğelerini seçin.
  • Orijinal oyun daha fazla oyuncuya izin verse bile PS4™ sistemi PlayStation®2 formatlı yazılımlar için yalnızca iki oyuncuyu destekler.

Düğme atamaları

PlayStation®2 sistemi oyunlarında kullanılan SELECT ve START düğmelerinin yerini alan kumanda cihazı dokunmatik yüzeyini kullanın.

SELECT düğmesi Dokunmatik yüzey düğmesinin sol tarafına tıklayın.
START düğmesi Dokunmatik yüzey düğmesinin sağ tarafına tıklayın.

Disk Geçişi Yap

Orijinal olarak birden çok diskte sunulan PlayStation®2 formatlı yazılımlar için sanal diskler arasında geçiş yapmanız gerekebilir. Disk geçişi yapmanızı isteyen bir mesaj görünürse, hızlı menüde [Disk Geçişi Yap] öğesini seçin.

Yazılım el kitabını görüntüleme

İkinci bir ekran olarak kullanılmak üzere PS Vita sisteminiz PS4™ sisteminize bağlanabilir. (PS4 Second Screen) yüklü ise ikinci ekran özelliği akıllı telefonunuzdan ya da tabletinizden kullanılabilir. İkinci ekran özelliğini oyunun yazılım el kitabını görüntülemek için kullanın.
Cihazınızın bağlanması ile ilgili ayrıntılar için, PS Vita sistemi kullanım kılavuzuna ya da akıllı telefonunuz veya tabletinizle birlikte gelen talimatlara bakın.