İndirilmiş oyunu oynama

PlayStation™Network için çevrimiçi mağaza olan PlayStation™Store'dan oyun ve oyun eklentileri indirebilirsiniz. Bazı oyunları satın almadan önce deneyebilmeniz için ücretsiz deneme sürümlerini indirebilirsiniz, bazı oyunlar ise ücretsiz oynanabilir.
İndirdiğiniz oyunu diskteki oyunları oynadığınız şekilde oynayabilirsiniz. Bir oyun tamamen indirilmeden oyunu oynamaya başlamak mümkündür. Kalan veriler oyunu oynarken arka planda indirilecektir. Bir oyunu indirmek için şu adımları izleyin:

1.
İçerik alanından (PlayStation Store) öğesini seçin.
2.
İndirmek istediğiniz içeriği seçin ve [Sepete Ekle] öğesini seçin.
3.
[Kasaya Git] öğesini ve ardından [Satın Almayı Onayla] öğesini seçin.
İçeriği satın almak için cüzdanınıza para eklemeniz gerekir. Ayrıntılı bilgi için bkz. "Hesap Bilgileri".
4.
[Tümünü İndir] öğesini seçin.
İndirdiğiniz oyunlar içerik alanında görüntülenir. [Başlat] öğesi görüntülendiğinde oyunu başlatabilirsiniz.
  • Görüntülenen düğmeler ve gerekli adımlar, içeriğin türüne göre değişiklik gösterir.
  • PlayStation™Store, yalnızca belirli ülkelerde, bölgelerde ve belirli dillerde kullanılabilir. Ayrıca, sağlanan içerik türleri ve hizmetler yaşanılan ülke veya bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için, ülke veya bölgenizin müşteri desteği web sitesini ziyaret edin.
  • İndirmelerin ilerlemesini görüntülemek için işlev ekranından (Bildirimler) öğesini seçin.
  • Silinmiş bazı içerikleri tekrar indirebilirsiniz. Oyununuzun tekrar indirilebilir olduğunu doğrulamak için içerik alanında (Kütüphane) > [Satın Alınan] öğelerini seçin.
  • Genişletilmiş depolama alanı olarak kullanılmak üzere formatlanmış bir USB depolama cihazına oyun yükleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "Genişletilmiş depolamayı kullanma".