PlayStation®Plus'a Abone Olma

PlayStation®Plus, PlayStation™Network için bir üyelik hizmetidir.
Bir PlayStation®Plus üyesi olarak, belirli içerikleri süre ya da kullanım kısıtlaması olmaksızın oynayabilir, çok oyunculu oyunlarda arkadaşlarınıza katılabilir ve diğer özel imkânlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, oyunlarınızın kayıtlı verilerini çevrimiçi depolama alanında otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.
PlayStation®Plus'a abone olmak için işlev ekranından (PlayStation Plus) > [PlayStation Plus'a Katılın] öğelerini seçin ve abonelik satın alın. Abonelik hizmeti üyeliği, abonelik süresinin sonunda otomatik olarak yenilenir. PlayStation™Store üzerinden ödeme yapmayla ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. "Hesap Bilgileri".

Abonelik işlemi tamamlandığında, profil ekranınızda (PlayStation Plus) simgesi görüntülenir. (PlayStation Plus) aynı zamanda yalnızca PlayStation®Plus üyeleri tarafından kullanılabilen özelliklerin yanında ve PlayStation™Store içeriklerinde de görüntülenir.

  • PlayStation®Plus tarafından sunulan özellikler ülkeye ve bölgeye göre değişiklik gösterir. Ayrıntılı bilgi için ülke veya bölgenizin SIE web sitesini ziyaret edin.
  • Şu anda PlayStation®Plus üyesiyseniz ilgili hesabı PS4™ sisteminize bağlamanız yeterlidir.
  • Bir PS4™ sistemi ana PS4™ sistemi olarak etkinleştirildiğinde, bu sistemin diğer kullanıcıları da belirli imkanlara erişebilir. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir".
  • PlayStation®Plus aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmesini iptal etmek için (Ayarlar) > [Hesap Yönetimi] > [Hesap Bilgileri] > [PlayStation Abonelikleri] öğesinden hizmeti ve ardından [Otomatik Yenilemeyi Kapat] öğesini seçin.

Çevrimiçi depolama alanını kullanma

Abone olarak, sisteminizde oynadığınız oyunların kayıtlı verilerini depolamak üzere PlayStation™Network sunucusunu kullanabilirsiniz. Bir başka PS4™ sisteminde oyuna devam etmek için sunucudan kayıtlı verileri indirin. Ayrıntılı bilgi için, bkz. "Sistem Depolama Alanında Kayıtlı Veriler".