Kupaları görüntüleme

Bazı oyunlar belirli hedeflere ulaştığınızda size kupa kazandırır.

Kupa dereceleri

Kupalar dört zorluk derecesine ayrılır. Kupaların sayısı, dereceleri ve kupa kazanma koşulları oyundan oyuna değişir.

En yüksekten itibaren dereceler Platinum, Gold, Silver ve Bronze'dur.

Kupa enderliği

Kupalar için dört enderlik düzeyi vardır. Enderlik düzeyi söz konusu kupayı kazanan oyuncuların sayısına bağlıdır. Kupa enderliği düzeyi şu sırayla artar: yaygın, ender, çok ender, aşırı ender.

Kazandığınız kupaları görüntüleme

İşlev ekranından (Kupalar) öğesini seçin. Bir oyun için kazandığınız kupa ayrıntıları hakkındaki bilgileri görüntülemek için ilgili oyunu seçin. Kupalarınızı kazanma tarihine veya derecesine göre sıralamak ya da kazandığınız kupa ayrıntıları hakkında çevrimiçi ayrıntılı bilgi aramak için OPTIONS düğmesine basın.

  • Kazandığınız kupalar PS4™ sistemine kaydedilir ve PlayStation™Network sunucusuyla otomatik olarak senkronize edilir. Ayrıca kupalarınızı manuel olarak da senkronize edebilirsiniz. (Kupalar) görüntülerken OPTIONS düğmesine basın ve ardından [PlayStation Network ile Senkronize Et] öğesini seçin.
  • PS4™ sisteminizde PS3™ veya PS Vita sisteminizde kazandığınız kupaları da görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, PS3™ sisteminizle veya PS Vita sisteminizle ilişkilendirilmiş hesabı kullanarak PS4™sisteminize giriş yapın.
  • Kupalarınızı kimlerin görüntüleyebileceğini seçebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, bkz."Gizlilik Ayarları".
  • PS4™ sisteminde konuk olarak oturum açtığınızda, kupalarınızı kaydetmek için PlayStation™Network'e giriş yapmanız gerekir.
  • Başarı göstergesi olmayan kupaları silmek için OPTIONS düğmesine bastıktan sonra [Sil] öğesini seçin.

Kupaları karşılaştırma

[Kupaları Karşılaştır] öğesini seçin ve ardından kupalarınızı karşılaştırmak istediğiniz oyuncuyu seçin.

Kupalarını kendi kupalarınızla karşılaştırdığınız kişiyi değiştirmek için, OPTIONS düğmesine basın ve ardından [Oyuncu Değiştir] öğesini seçin.