Gizlilik Ayarları

(Ayarlar) > [Hesap Yönetimi] > [Gizlilik Ayarları] öğelerini seçin.

  • Bazı ayarlar sadece yetişkin hesapları tarafından kullanılabilir.
  • Gizlilik ayarlarını (PlayStation App) uygulamasından veya bilgisayarınızı ya da akıllı telefonunuzu kullanarak aşağıdaki web sitesini ziyaret ederek görüntüleyebilir veya değiştirebilirsiniz.
    http://account.sonyentertainmentnetwork.com/

Oyun | Medya

Etkinlikler

Etkinliklerinizin hangilerinin diğerleri tarafından görüntülenebilir olduğunu ve bunları görüntüleyebilecek oyuncu kulübünü seçin.

Oyun Geçmişi

Hangi oyunları oynadığınızı ve kupalarınızı kimlerin görebileceğini seçin.

Gizli Oyunlar

Gizleyeceğiniz oyunları seçin. Bir oyun gizlendiği zaman, oyun ile ilgili bilgiler etkinliklerinizde, profilinizde veya kupa listenizde görünmez.
Ancak diğer oyuncular hangi oyunları oynuyor olduğunuzu [Şu An Oynayanlar] öğesinde görmeye devam eder. Diğer kişilerin hangi oyunu oynadığınızı görmesini engellemek için profil ekranınızda [Çevrimiçi Durumu Ayarla] > [Çevrimdışı Görün] öğelerini seçin.

Çevrimiçi Durum ve Şu Anda Oynanan Oyunlar

Çevrimiçi durumunuzu, oynadığınız oyunları ve kullandığınız cihazı kimlerin görebileceğini seçin.

İzleme İstekleri

Kimlerin size istek gönderebileceğini belirleyin. İzleme istekleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bkz. "Oyun deneyimi izleme istekleri gönderme".

Müzik

Spotify®'da dinlediğiniz müziği kimin görebileceğini seçin. Dinlediğiniz şarkı ya da oynattığınız son şarkı profil ekranınızda görüntülenir.

Arkadaşlar | Bağlantılar

Arkadaşlar

Arkadaş listenizi görüntüleyebilecek kişileri seçin.

Arkadaşlık İstekleri

Kimlerin size arkadaşlık isteği gönderebileceğini belirleyin.

Sizi Takip Edebilen Oyuncular

Sizi kimin takip edebileceğini seçin.

Takipçilerinizin Listesi

Takipçi listenizi kimlerin görüntüleyebileceğini seçin.

Takip Ettiğiniz Oyuncuların Listesi

Takip listelerinizi kimlerin görüntüleyebileceğini seçin.

Takım Davetleri

Size kimlerin takım davetleri gönderebileceğini seçin. Davet alıp takım üyesi olunca, takım turnuvalarına katılabilirsiniz.

Tanıyabileceğiniz Oyuncular

Kimlerin gerçek isminizi ve profil resminizi görüntüleyebileceğini Tanıyabileceğiniz Oyuncularda seçin. Diğer oyuncular tarafından daha kolay bulunmanızı sağlayın. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, isminiz diğer oyuncuların arkadaş listesinde tanıyor olabilecekleri bir oyuncu olarak görünür.

Kişisel Bilgiler | Mesajlaşma

Aramalarda Gerçek İsim

Arama sonuçlarında gerçek isminizi ve profil resminizi kimlerin görüntüleyebileceğini belirleyin.

Arkadaş Listelerinde Gerçek İsim

Yakın arkadaşlarınızın arkadaşlar listesinde (gerçek isim talebinizi kabul edenler) gerçek adınızı ve profil resminizi kimlerin görüntüleyebileceğini seçin. Bu, diğerlerinin sizi bulmasını kolaylaştıracaktır.

Oyunlarda Gerçek İsim

Oyunlar sırasında gerçek isminizi ve profil resminizi kimin görüntüleyebileceğini belirleyin. Yakın arkadaşlarınızın kaydetmiş olabileceği ekran görüntüleri ya da video klipler gerçek isminizi ve profil resminizi içerebilir.

Mesajlar

Sizi kimlerin oyunlara ve gruplara davet edebileceğini ve kulüplere ekleyebileceğini seçin.

Etiketler

Ekran görüntüleri veya video klipleri yüklerken birlikte oynadığınız oyuncuları etiketleyin. Kimin sizi etiketleyebileceğini seçebilirsiniz.